Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

13.11.2020

Fotoohlávka pro fotografy koní

Fotoohlávka pro fotografy koní

Jako profesionální fotografka koní mám velmi ráda focení koní ve volnosti. Ne vždy je ale vhodné prostředí nebo dostatečně vychovaný kůň, aby se dal pustit doopravdy na volno. Pro takové případy jsem začala vyrábět provazovou fotoohlávku, díky které je možné bezpečně koně předvést a zachytit tak jeho krásu jako by byl na volno.

Fotoohlávky se v zahraničí používají poměrně běžně, a ačkoliv už jsem se setkala i s negativními názory, že je to pak „lež“, když kůň nebyl doopravdy na volno, ale za mě je to jednoznačně skvělá pomůcka. Využívám ji, pokud chci zachytit koně bez ohlávky či uzdečky na černém pozadí i v přírodním prostředí. I ten nejhodnější kůň se může leknout, anebo mít chuť se pást. Pomocí ohlávky se dá alespoň částečně korigovat a pokud nejsme v ohraničeném prostoru, je to i jakási pojistka, aby se koník nerozhodl odběhnout pryč.

Ohlávka je vyrobena z jednoho kusu pevného, ale tenkého provazu. Spoje jsou několika způsoby zajištěny, takže je fotoohlávka opravdu pevná. Díky tomu je ale velmi důležité, aby ji měl na sobě pouze kůň, který je snadno ovladatelný i na obyčejné ohlávce či provazovce. Důrazně nedoporučuji ji používat např. na hříbata anebo na mladé či divoké koně.

Pokud je kůň dostatečně vychovaný, lze na fotoohlávce koně i lonžovat a zachytit tak koně v pohybu „jako ve volnosti“. To se hodí, pokud chceme fotit koně v prostředí, kde ho nemůžeme pustit úplně na volno a chceme fotky v pohybu, případně pokud nemáme vůbec k dispozici dostatečně veliký a fotogenický výběh.

Fotoohlávka sedí na jakoukoliv hlavu koně – od malých poníků po veliké tažné koně. Velikost po navlečení přizpůsobíte jednoduchým dotažením provazu okolo hlavy.

Aby se ohlávka sama nevyvlékla a z hlavy nesklouzla, je na ní posunovací zarážka, která sklouznutí zabrání. Fotoohlávka je z poměrně tenkého provazu, a navíc vede mimo důležité části koňské hlavy (např. žuchvy), takže velmi usnadňuje následnou retuš.

Fotoohlávka má uprostřed kovový spoj, kterým je provléknutý provaz tak, že tvoří osmičku. Aby bylo zajištěno, že se provazy navzájem nezamotají nebo nezaseknou, je uprostřed tohoto spoje „přepážka“ která rozděluje jednotlivé části. Nikdy se tak nemůže stát, že by se ohlávka jakkoliv zasekla a nešla povolit nebo sundat.

Aktuálně nabízím fotoohlávky ve dvou barvách – v černé a béžové - a ve třech délkách - 2m, 4m a 6m. Všechny velikosti jsou vhodné pro všechny typy koní, liší se pouze délkou „vodítka“. K nejkratší verzi je nutné připnout nějaké další vodítko či lonž, u delších verzí je vodítko již součástí fotoohlávky. Pokud by ale bylo potřeba délku ještě prodloužit, je na konci každé fotoohlávky kovový kroužek, kam lze vodítko pohodlně připevnit.

Jaký názor máte na fotoohlávku vy? Budu ráda, když mi napíšete váš názor.

Pokud byste chtěli také profesionální fotografie koní, neváhejte se na mě obrátit a domluvit si termín. A pokud sami koně fotíte, fotoohlávka je určitě věc, která se vám při focení koní neztratí. Mrkněte na FOTOOHLÁVKU do sekce Produkty.

KOUPIT FOTOOHLÁVKU

Pojďme se potkat

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Eliška KadlecováIČO: 07383959

Zapsána v živnostenském rejstříku u Městského úřadu Hradec Králové.